WOLONTARIAT

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Jaworznie rozpoczynają kolejny rok działalności na rzecz wolontariatu - pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym, starszym.
Dzięki tej działalności młodzież nawiązuje nowe kontakty, uczy się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. W naszej szkole odbyły się spotkania koordynatora Domu Pomocy Społecznej z uczniami klas trzecich oraz spotkanie pracowników Caritas Diecezji Sosnowieckiej z uczniami klas pierwszych, którego celem było zapoznanie uczniów z programem MŁODZI JAŁMUŻNICY oraz zaktywizowanie młodych wolontariuszy, którzy wyrazili wolę współpracy z Caritas, do podejmowania nowych i samodzielnych zadań o charakterze charytatywnym.
Serdecznie zachęcamy uczniów do zaangażowania w działalność wolontariatu.

 

Hanna Sienko – opiekun Szkolnego Koła Caritas

Rozglądając się dookoła spostrzegałam wielu ludzi, wiele sytuacji w których można by coś zmienić, zmienić na lepsze, poprawić, pomóc innym.

Najlepszym rozwiązaniem jest danie czegoś z siebie, poświęcić czas, którego tak brakuje we współczesnym świecie.

Mając w sercu słowa Pana Jezusa z Dziejów Apostolskich „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli braniu”, odczuwam wewnętrzna potrzebę, bezinteresownego dzielenia się czasem i możliwościami z tymi, którzy oczekują na pomoc.

Praca w szkole umożliwia mi dzielenie się tą pasją z wychowankami, którzy wkraczając w życie uczą się, że szczęścia nie można osiągnąć przez egoistyczne zaspakajanie swoich potrzeb, ale przez czynienie daru z siebie w wolności serca.

Dlatego w naszej szkole powstało Szkolne Koło Caritas, poprzez które, w różnych naszych działaniach dajemy innym to, czego potrzebują, a w zamian otrzymujemy radość i odczuwamy pełnię realizacji naszego człowieczeństwa.

Wolontariusze

Patrycja Gwiżdż

Biorę udział w akcjach wolontariatu, ponieważ pomaganie innym daje mi satysfakcję i radość. Dzięki wolontariatowi zdobywam nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę. Nawiązuję również nowe znajomości. Dobro powraca, więc warto pomagać innym!

   

Mam na imię Mateusz, mam 15 lat.

Jestem wolontariuszem ponieważ pomoc innym sprawia mi przyjemność. Dla mnie jest to sposób na spędzanie wolnego czasu. Cieszę się, że jestem wolontariuszem.

 

 

Nikola Koniówka

 

Jestem wolontariuszem ponieważ lubię pomagać innym. Cieszy mnie to, że mogę komuś pomagać. Lubię angażować się w akcje różne. Do wolontariatu zachęciła mnie Pani Hanna Sienko.

 

 

Artykuły

Sosnowiecka Caritas w G3

16 listopada 2016


Tornister pełen uśmiechów

16 listopada 2016


„TAK POMAGAM”

Przejdź do - „TAK POMAGAM”

Kolejna akcja szkolnego Koła Caritas odbyła się w dniach 11 i 12 grudnia w sklepie Biedronka. Wolontariusze działający w naszym Gimnazjum pod opieką nauczycieli ofiarowali swój wolny czas w piątkowe popołudnie i sobotę od 8.30 do 19.00,
aby uczestniczyć w zbiórce żywności.

4 stycznia 2016


Czytaj więcej o: „TAK POMAGAM”

KROMKA CHLEBA


W listopadzie w naszej szkole została zorganizowana akcja Caritas „Kromka Chleba”, w której wzięli udział przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas. Zrobiliśmy plakaty zachęcające społeczność naszej szkoły do zbiórki produktów dla jadłodajni gotujących dla najbardziej potrzebujących. Zebraliśmy 70 kg produktów, które przekazaliśmy do Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

12 grudnia 2015


JESIENNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Przejdź do - JESIENNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W piątkowe popołudnie 16 października wolontariusze naszego koła> uczestniczyli w akcji Caritas Diecezji Sosnowieckiej, która zorganizowała> zbiórkę artykułów spożywczych w sklepach Kaufland.

21 listopada 2015


Tornister pełen uśmiechów

Akcja "Tornister pełen uśmiechów" zapoczątkowała tegoroczną
działalność Szkolnego Koła Caritas.

26 października 2015


Czytaj więcej o: Tornister pełen uśmiechów