mgr GRZEGORZ TUCKI

26 października 2015

Trener II klasy we wspinaczce sportowej. Zajmuje się szkoleniem we wspinaczce, realizując "Program własny wychowania fizycznego - wspinaczka sportowa". Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "K2", zrzeszonego w Polskim Związku Alpinizmu. W latach 2011-2013 Przewodniczący Komisji Wspinaczki Sportowej PZA.

Uczniowski Klub Sportowy "K2" - stowarzyszenie kultury fizycznej: zapewnia sprzęt niezbędny do realizacji zadania: sztuczną ścianę wspinaczkową, sprzęt asekuracyjny, materace, prowadzi szkolenie z zakresu wspinaczki, którego głównymi celami są:
---> Uświadomienia potrzeby prowadzenia zdrowego stylu życia i dbałości o prawidłową postawę ciała oraz stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju
---> Upowszechnienie wspinaczki sportowej, jako dyscypliny w pełni bezpiecznej oraz zapoznanie z podstawowym sprzętem wspinaczkowym i bezpiecznym wykorzystaniem podczas wspinaczki
---> Wyszkolenie "wspinacza" w zakresie technik asekuracji, techniki ruchu, przekazanie podstawowej wiedzy o bezpiecznym uprawianiu wspinaczki sportowej na sztucznej ścianie wspinaczkowej
---> Poprzez wykonywanie poprawnej i bezpiecznie wykonywanej asekuracji, budowanie zaufania wśród młodzieży poprzez prostą zależność wspinacz - asekurant
---> Zasady rywalizacji we wspinaczce sportowej, organizacja zawodów wspinaczkowych oraz udział w zawodach sportowych

zawody Dolina Będkowska  ścianka wspinaczkowaDolina BędkowskaDolina Będkowska

Dolina Będkowskaścianka wspinaczkowaDolina Będkowska

Dyplomy dla najlepszych.

Komisja Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Jaworznie wręczyła dyplomy uznania za zasługi i działalność na rzecz upowszechniania sportu na terenie miasta Jaworzno. Pośród czterech wyróżnionych działaczy był nasz trener mgr Grzegorz Tucki, pasjonat wspinaczki sportowej. Gratulujemy.