KONKURS PLASTYCZNY KOCIE SPRAWY

24 listopada 2016

KONKURS PLASTYCZNY KOCIE SPRAWY

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda świat z perspektywy kota? A może ktoś z Was próbował wcielić się w jego położenie stąpając na czworakach, pomiaukując i prychając na domowników? Jeśli nigdy nie przyszło Wam do głowy aby poudawać kota, to teraz macie ku temu okazję. Na jakiego kota padnie Wasz wybór? Zostaniecie zwinnym dachowcem, dzikim podwórkowcem polującym nocą na myszy, czy może puchatym domowym pupilem przeciągającym się na miękkiej kanapie? Co każde z tych zwierząt widzi na co dzień? Jakie są troski i radości różnych kotów żyjących wśród nas, tych na wolności w mieście lub na wsi oraz tych mieszkających w czterech ścianach?

Spróbujcie przedstawić nie tylko jak wyglądają koty, ale pokażcie ich otoczenie z „kociej” perspektywy czyli narysujcie świat tak, jakbyście byli w skórze jednego z tych niezwykłych zwierząt. Zilustrujcie Wasze wyobrażenia o tym, jak kot postrzega swojego opiekuna, wroga czy ofiarę. Co kot ma w misce? A może miska znów jest pusta? Gdzie kot szuka opieki, pomocy w opresji? Gdzie lubi się wspinać czy chować? Narysujcie wszystkie kocie tajemnice, które przyjdą Wam do głowy!

Organizator: wychowawcy świetlicy

Cele:

kształcenie umiejętności obserwowania i pokazywania rzeczy z różnej perspektywy, rozwijanie wrażliwości na potrzeby zwierząt żyjących wśród nas, rozwijanie wyobraźni twórczej, kształcenie umiejętności ilustrowania scen i sytuacji inspirowanych wyobraźnią, wdrażanie do rozwijania i doskonalenia warsztatu plastycznego ucznia, upowszechnianie i prezentacja plastycznej twórczości młodzieży.

ZASADY UDZIAŁU

Uczestnicy:

wszyscy uczniowie Gimnazjum Nr 3

Techniki:

•   malarstwo (akwarela, gwasz, tempera),
  •   pastele tłuste i  suche - utrwalone,
  •   grafika,
  •   techniki mieszane (kolaż),

Format:

minimum: A3 lub A4

Ocena:

Organizator powoła jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia , zdjęcia nagrodzonych prac zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz fundacji KOTY z KOCIEJ.

Podczas oceny prac brane będą  pod uwagę przede wszystkim: zgodność z tematem, wykorzystana technika, estetyka, indywidualna interpretacja tematu.

Termin:

Prace wykonane zgodnie z regulaminem należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dn. 10.12.2016r.

ZAPRASZAMY !!!

NAGRODY CZEKAJĄ !!!